22 wrz 2014

4

Kamil pisze #11 Crowdfunding? A co to takiego?


Dawno nie pisałem własnego tekstu, skupiając się na książkowych zaległościach nie mogłem skupić się na tym, co chciałbym Wam napisać. Ukłony kieruję w stronę Alicyi i jej BLOGA, na którym poczytałem co nie co o polskich autorach książek i komiksów, którzy starają się wydać własne dzieła, przy pomocy swoich czytelników i fanów. Inicjatywa genialna, a sposób przedni, bo wydawnictwa coraz częściej proponują mało znanym pisarzom lub debiutantom pokrycie połowy kosztów wydania książki. Nie każdego na to stać, a mało który pisarz jest w stanie wyłożyć okrągłą sumkę od razu na stół :) Z pomocą przychodzą takie portale jak polakpotrafi.pl czy wspieram.to, gdzie każdy człek, mający jakiś ciekawy pomysł lub projekt może takowy zgłosić i czekać na wsparcie ludzi i fanów. W ten o to sposób nastąpiła reaktywacja kultowego pisma Magia i Miecz czy dzięki temu powstała gra planszowa Pan Lodowego Ogrodu. Przybliżę Wam kilka projektów, które możecie wesprzeć, przy okazji zdobywając kilka, ciekawych nagród.


Michał Krupa  Maślana - Czas Pokoju

Jak do tej pory napisałem i wydałem dwie książki, które znalazły swoje miejsce w księgarniach. michal-krupa.blog.pl
"Cześć, mam na imię Michał" i "Łosoś norwesko-chiński". Jestem także autorem opowiadań z którymi można zapoznać się między innymi na stronie internetowej Fantastyki oraz moim, autorskim blogu

Książka, a raczej cykl przedstawia przygody polskiego, płatnego zabójcy. Jest on typowym samotnikiem. Nie posiada przyjaciół ani nawet znajomych. Jest jednak znanym i cenionym mieczem dla którego honor i doprowadzenie zlecenia do końca, jest najważniejsze. Maślana to może nie najbardziej trafne przezwisko dla kogoś takiego jak on, ale tak to już jest, gdy powie się coś nieprzemyślanego. Tylko raz powiedział zdanie "Pójdzie jak po maśle" do jednego ze swoich klientów i masz babo placek.

Każdy kto zasili projekt, niezależnie od kwoty otrzyma podziękowania drogą meilową oraz pojawi się na liście darczyńców ogłoszonej na profilu na Facebook oraz blogu autorskim.

 • Przy wpłacie od 30 do 50 zł - książka w formacie PDF
 • Egzemplarz książki z dedykacją autora otrzyma osoba której wpłata wyniesie od 50 do 100 zł
 • Osoby/firmy wpłacające od 100 do 500 zł, mogą być pewne, że ich nazwisko/ nazwa firmy, pojawią się na okładce książki.
 • Dla osób/firm wspierających projekt kwotą 500 zł i większą, przeznaczone będzie specjalne miejsce na okładce na ich nazwisko, lub logo firmy.
 • Dodatkowo informacja o mecenasach sztuki dotrze do portali społecznościowych wraz z wydaniem książki.

 Rafał Szłapa Bler - Stan Strachu

Bler: Stan strachu jest czwartą częścią serii i otwiera nowy rozdział w życiu bohatera. Opowieść, choć w luźny sposób kontynuuje niektóre wcześniejsze motywy, jest autonomiczna i nie wymaga znajomości poprzednich tomów. W warstwie formalnej dużą nowością jest wykonanie komiksu w technice malarskiej, co w znaczny sposób podnosi jego wizualne walory.

Jesień 1998. Młody mężczyzna przemierza boczne drogi województwa małopolskiego. Wraca z podróży służbowej. Od domu dzieli go już niewiele. Jednak nie będzie mu dane spokojnie dotrzeć do celu…
Gdy budzi się na szpitalnym łóżku, jest superbohaterem w komiksowym stylu, obdarzonym nadludzkimi umiejętnościami. Jaka jest prawda? Czy Bler to jedynie wynik eksperymentu, któremu został poddany bohater? A może rzeczywiście zawsze był człowiekiem o nadprzyrodzonych zdolnościach, pomagającym bliźnim w potrzebie i jedynie ma zaburzenia pamięci?

Bler łączy w sobie nasze, zwykłe, szare, polskie realia z delikatną nutą horroru. Klimat jest naprawdę mroczny i niebanalny, a superbohater? Najlepszy, jaki powstał na naszym, rodzimym rynku. Za wsparcie otrzymamy naprawdę dużo, ciekawych nagród. Mimo że projekt osiągnął swój, pierwszy cel, jednak warto wspierać go dalej, by osiągnął maksimum możliwości :)

Oskar Walczewski  Afterglow

Afterglow Miniatures Game to figurkowa gra strategiczna osadzona w ponurym świecie zniszczonym
przez apokalipsę. Gracze dowodzą bandami ocalałych, które ścierają się ze sobą w walce o przetrwanie wśród ruin miast, na wypalonych pustkowiach lub w podziemnych bunkrach.

Gra jest szybka i dynamiczna, oparta na intuicyjnej mechanice oraz systemie Akcji-Reakcji i naprzemiennej aktywacji jednostek zapewniającym, że w żadnym momencie rozgrywki gracz nie będzie się nudził. Rozgrywka, w zależności od formatu i biorących w niej udział frakcji, trwa od 40 do 120 minut natomiast liczebność bandy waha się od 5 do 30 modeli.

Afterglow różni się od wielu gier bitewnych i skirmishowych. Przede wszystkim jest to gra o przetrwaniu. Zwycięstwo nie zawsze leży po stronie tego, kto zadał dotkliwsze straty przeciwnikowi.

Figurki robią wrażenie, a ich wykonanie jest zadbane do perfekcji. Utarło się, że bitewniaki muszą dziać się w świecie fantasy z wielkimi armiami i skomplikowanymi ruchami taktycznymi. Afterglow prezentuje coś innego - tutaj, najważniejsze jest by przeżyć i do końca nie wiadomo, kto wygra rozgrywkę. Tak jak wyżej, zachęcam Was do wsparcia projektu, bo warto! To będzie naprawdę ciekawa gra!

4 komentarze:

 1. Siedzę czasem na wspieram.to i jestem pod wrażeniem ile jako grupa jesteśmy w stanie wesprzeć ludzi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja za pierwszym razem też byłem w szoku :D W kupie siła!

   Usuń
 2. Hm.. Może ten "Czas Pokoju" będzie ciekawą książką.. [ Kraina Książek ]

  OdpowiedzUsuń
 3. No, widzę, nasz wybór się pokrywa :) Ostatnio pojawiło się też sporo fajnych gier do wsparcia.

  OdpowiedzUsuń