18 kwi 2014

23

Zapowiedzi książkowe #1


Dzisiaj Wielki Piątek, za dwa dni siądziemy do wielkanocnego stołu. Każdy ma prawo do zwolnienia tempa, spędzenia tego czasu z rodziną, odwiedzenia bliskich czy wielkiego obżarstwa. Dlatego dzisiejszy post jest lekki i przyjemny, zobaczmy jakie nowości szykują wydawnictwa na najbliższy czas :)
Richard Paul Evans - Kręte ścieżki
Premiera: 30-04-2014Co może zrobić człowiek, który wszystko stracił? Alan postanowił wybrać się na wędrówkę, bez szczególnego planu i celu. Nie wiedział, co go czeka i dokąd dojdzie. Nie spodziewał się, że po drodze spotka ludzi, którzy odmienią go na zawsze i staną się dla niego nauczycielami życia.

„Kręte ścieżki” to opowieść, która dowodzi, że aby być prawdziwie wolnym, należy wybaczyć. Tego nauczył Alana Leszek – Polak, który okazał nieznajomemu wędrowcowi serce i przyjął go pod swój dach. Jego historia stała się dla Alana drogowskazem – czy podobny wpływ będą miały na niego panie ze Stowarzyszenia Czerwonych Kapeluszy? Czy uda im się wzbudzić w nim radość życia i czy ich wskazówki okażą się pomocne w obliczu nowej, przykrej dla Alana wiadomości?


Basia Lewandowska, Mariola Skrobańska - Kiedy to wreszcie nastąpi
Premiera: 30-04-2014

Dzięki portalowi poetyckiemu, na którym publikują swoje wiersze, między Elwirą i Stefanem
zaczyna rodzić się coś więcej. Oboje nie są na to przygotowani. Ona, mężatka, wiodąca spokojne, dostatnie życie u boku człowieka, którego, jak jej się wydaje, kocha. On, wdowiec, ciągle tęskniący za swoją zmarłą żoną. Ją wybudza poczucie niespełnienia, samotności, odkrycie w sobie wyższych potrzeb poza seksualnymi. Jego przebudzenie ma związek z długo tłumionymi w sobie potrzebami sfery erotycznej. Nieśmiała początkowo znajomość przeradza się w... No właśnie, w co?


Trudi Canavan - Złodziejska Magia. Prawo Milenium. Księga I
Premiera: 22-05-2014

  W świecie, w którym magia napędza rewolucję przemysłową, student archeologii, Tyen, odkopuje
  Tymczasem w krainie rządzonej przez kapłanów Rielle, córkę farbiarza, nauczono, że posługiwanie się magią oznacza okradanie aniołów. Wie jednak, że ma do tego talent, i że w mieście przebywa pewien zdeprawowany człowiek, który chętnie nauczy ją, jak się nią posługiwać - jeżeli tylko odważy się zaryzykować gniew aniołów.
  Nie wszystko jednak jest zgodne z przekonaniami, w jakich wychowano Tyena i Rielle. Ani natura magii, ani prawa ich krajów.
  A nawet ludzie, którym ufają.
księgę zwaną Vella, która posiada zdolność odczuwania. Vella ­- niegdyś młoda czarodziejka zajmująca się introligatorstwem - została zmieniona w pożyteczne narzędzie przez jednego z najpotężniejszych czarnoksiężników wszechczasów. Od tamtej chwili zbiera informacje, między innymi kluczowe wskazówki na temat katastrofy czekającej świat Tyena.


Unni Lindell - Słodka Śmierć
Premiera: 22-05-2014Inspektor Cato Isaksen ma do rozwiązania trudną sprawę z własnego podwórka. Szef policji kryminalnej ulega wypadkowi, w śpiączce trafia do szpitala i umiera. Okazuje się jednak, że jego śmierć nie nastąpiła z powodu komplikacji powypadkowych. Cato bierze sobie do pomocy Marian Dahle, która była blisko zaprzyjaźniona z ofiarą. Szereg posunięć Marian staje się z czasem dość podejrzanych...
 


Colleen Hoover - Pułapka Uczuć
Premiera: 23-04-2014

Layken skończyła niedawno osiemnaście lat. Zaledwie kilka miesięcy wcześniej niespodziewanie
Po przyjeździe na miejsce okazuje się, że już pierwszy kontakt z sąsiedztwem z naprzeciwka zwiastuje poważne zmiany w rodzinnych relacjach. A to dopiero początek niezwykle emocjonalnej, momentami przezabawnej historii losów dwóch rodzin Cohen i Cooperów, w której nikt nie zdaje sobie sprawy, jak ich członkowie staną się sobie bliscy w obliczu śmiertelnej choroby i codziennych problemów.
straciła ojca. Wraz z kochającą matką i młodszym bratem postanawiają zostawić za sobą przeszłość w Teksasie, by rozpocząć nowe życie w Michigan. Sprzedają dom, pakują rodzinne pamiątki i wyruszają na północ. Każde z nich z innymi obawami i planami na dalszą przyszłość. Zarówno Lake, jak i Kel nie chcą porzucać szkoły, przyjaciół, wspomnień związanych z ulubionymi miejscami. Boją się tego, co ich czeka prawie dwa tysiące kilometrów od domu. Prawdziwego domu. Julia też się martwi. Mimo to stara się dodać otuchy swoim dzieciom i wesprzeć ich w najtrudniejszych chwilach.


Widzicie coś dla siebie? Chcielibyście przeczytać którąś z tych książek?

A na koniec, życzę Wam, moi Drodzy wesołych świąt Wielkiej Nocy, spędzonych w rodzinnym gronie, mokrego dyngusa (byle nie po książkach!) i smacznego jajka. Oczywiście życzę Wam również jak najwięcej nieprzespanych nocy z książką w rękach, kolejnych świetnych recenzji i jeszcze więcej czasu na czytanie! Niech Wasz książkoholizm pogłębia się z każdym dniem!

23 komentarze:

 1. Słodka śmierć brzmi ciekawie :) Pozdrawiam i życzę Ci spokojnych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytam debiutancką serię Canavan, właściwie został mi ostatni tom. Coś jest w jej książkach, bo kurczę, sam styl jest dość przeciętny, fabuła nieco zbyt przewidywalna, a i tak mam ochotę wziąć się za jej inne powieści i dlatego na liście moich pragnień na pewno znajdzie się Złodziejska magia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Od dawna chce się zapoznać z jakąś książką Trudi Canavan - no i czekam na Twoją recenzję jej jakiejś książki:) Wesołych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
 4. Z tych wszystkich książek rzuciłbym się na "Słodką śmierć" bo brzmi naprawdę zachęcająco.
  A tak BTW to spokojnych i wesołych świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolejne wspaniałe nowości, a ja mam tyle zaległości. Smacznego jajka!

  OdpowiedzUsuń
 6. Wzajemnie, wesołych! Co do zapowiedzi - całkiem przyjemne, zwłaszcza niektóre, ale na szczęście nic, co bym musiał mieć tu i teraz :D Te dopiero w czerwcu nadejdą ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chciałabym przeczytać "Pułapkę uczuć". Na szczęście nie jest ona takim moim must read, więc będę czekać spokojnie, bez nerwów, a potem przeczytam co inni sądzą na temat tej książki :)
  Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Wesołych i rodzinnych świąt:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam nadzieję, że nie dostanę w prezencie pieniędzy, bo znowu całe wydam na książki...

  Wesołych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
 10. Dziękuję za życzenia, wzajemnie Wesołych Świąt. A co do zapowiedzi, to widzę nawet coś dla siebie, bez krwi i flaków :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Oj Evansa kolekcjonuję od niedawna, ale chyba nie można tego nazwać jeszcze kolekcjonowaniem, bo w mojej biblioteczce stoi dopiero jego jedna powieść, ale zamierzam ją wzbogacić nieco w najbliższym czasie, ale nieważne :D Ta książka z czarnej serii też się nieźle zapowiada, ale na razie moja lista zakupów jest za dłuuuuga :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie mogę się doczekać nowej Trudi! Na spotkaniu w zeszłym roku Canavan powiedziała mi, że ta seria będzie lepsza od opowieści o Sonei i spółce, przez co jestem podwójnie ciekawa :D.

  OdpowiedzUsuń
 13. Łoo, zazdroszczę spotkania z autorką ;) W takim razie czekam na premierę książki z jeszcze większą niecierpliwością :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja chętnie przeczytałbym książki Słodka Śmierć i Pułapka Uczuć.

  Dziękuję, Tobie również życzę Wesołych, Zdrowych i Pogodnych Świąt! :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Colleen Hoover - Pułapka Uczuć -- jak najbardziej na TAK :D
  Ogólnie ciekawe zapowiedzi, będę oczekiwać Twoich recenzji! :D
  Fajnie tutaj tak ;D

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie mogę się doczekać ,,Złodziejskiej Magii".
  Ja również życzę Wesołych Świąt.

  OdpowiedzUsuń
 17. W sumie lubię książki Trudi Canavan, więc może zerknę :). Wesołych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
 18. Pułapka uczuć! Czekam na nią z zapartym tchem :D
  Inne pozycje mnie niestety nie interesują ;/

  recenzje-ksiazek-i-wiecej.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 19. Cieszę się na kolejną książkę Trudi :)
  Wesołych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 20. ,,Kręte ścieżki,, wybrałam dla siebie:)
  Wesołych i spokojnych świąt:)

  OdpowiedzUsuń
 21. Ciekawe zapowiedzi. Najbardziej mnie zaintrygowała książka Colleen Hoover - Pułapka Uczuć i mam nadzieję, że uda mi się dorwać ją w swoje ręce.
  Wesołych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń