12 wrz 2014

14

Bądź ekulturalny! Pierwszy patronat :)


www.ekulturalni.pl patronat akcja zdjęcia wplepki ekulturalni kamil czyta ksiązki


Twój blog istnieje po coś. Chcesz zachęcać ludzi do czytania, do zapoznania się z alternatywnymi światami. Chcesz być rozpoznawalny i być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Dlaczego nie mówić o tym głośno? Nie robić relacji z takich, kulturalnych wydarzeń, zostawiać po sobie ślad? Z pomocą przychodzi portal www.ekulturalni.pl , który postanowił zachęcić nas do pisania o takowych wydarzeniach, tworząc niesamowitą możliwość rozszerzenia naszej działalności! 


Co to za portal?

Ekulturalni to ludzie lubujący się w kulturze. To rzesza recenzentów, którzy na bieżąco proponują coraz to nowsze książki. To również instytucje, które informują o aktualnych wydarzeniach. Jednak przede wszystkim to zgrana społeczność, dzieląca swoje pasje i angażująca się w różnorakie projekty. Najaktywniejsi są regularnie nagradzani, choć pamiętam jak moja, jedna z pierwszych recenzji na portalu zdobyła nagrodę dla tej najlepszej - grono redakcyjne wie jak motywować, oj wie :) Nie chcę się chwalić, a wymienić zalety dołączenia do naszej społeczności. Zdobywasz niesamowite doświadczenie, a gdy Twój tekst przejdzie przez korektę i modernizację, może trafić na stronę główną, czyli widoczną dla wszystkich użytkowników, w tym dla tych niezarejestrowanych. Ponad to za każdy wpis zyskujesz punkty, które mogą wynieść Cię do rangi Guru ekulturalnych :) No i przede wszystkim poznasz ciekawych ludzi, z którymi o kulturze możesz gadać godzinami :)

Co to za akcja?

"ekulturalni tu byli.." to akcja mająca na celu szerzenie kultury w internecie. Jesteście na jakim wydarzeniu związanym z literatura, sztuką czy filmem? Weź ze sobą karteczkę z logiem akcji lub poproś redakcję o wlepki i zrób sobie z nią zdjęcie, po czym opublikuj na swojej stronie i stronie ekulturalnych post, w którym zrelacjonujesz owo wydarzenie i podkreślisz w ramach jakiej akcji zrobiłeś/aś sobie fotkę :) Proste? No to do dzieła! Wszystkie niezbędne informacje otrzymacie TUTAJ i pamiętajcie, że to od Waszego zaangażowania zależy zasięg kultury w internetach :) Nieważne czy mieszkasz w dużym mieście czy małej miejscowości - wszędzie coś się dzieje i nie ma dnia bez spotkań z autorami, premierami książek, filmów czy wydarzeń kulturalnych. Wiadomym jest, że w dużych miastach będziecie mieli o wiele więcej możliwości zrobienia swojej, własnej relacji, jednak tak jak wspomniałem wyżej, wszędzie coś się dzieje!

W akcję jestem zaangażowany od początku, czekam tylko na przeprowadzkę do Krakowa i z pełną werwą zacznę działać! Na portalu piszę już, a może dopiero od maja, jednak regularność i zaangażowanie sprawiają, że jestem jednym z najbardziej aktywnych użytkowników. Postanowiłem objąć patronatem tę akcję i zachęcam Was bardzo gorąco do udziału! Warto!

14 komentarzy:

 1. Kamilowi dziękujemy za wsparcie, a jego Czytelników serdecznie zapraszamy do akcji i do naszej kulturalnej społeczności. Pokażmy, że kultura jest godna zainteresowania!
  Pozdrawiam,
  Zuzanna Gajewska,
  redaktor eKulturalni.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję tak kulturalnej współpracy, czy patronatu, czy jakoś tak :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję Ci za ten post! Do tej pory o portalu nie słyszałam, ale po przeczytaniu Twoich pochwał zarejestrowałam się na nim i czuję, że również będę się tam regularnie udzielać. Co do akcji - świetny pomysł. Jeśli będzie mi dane być na jakimś fajnym wydarzeniu kulturalnym, to z pewnością zrobię odpowiednie zdjęcie i napiszę obszerną relację :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O to właśnie chodziło - żeby Was zachęcić ;D

   Usuń
 4. Cóż za współpraca! Zrealizujesz się ;) nie słyszałam o tym portalu, ale w miarę możliwości będę śledzić Twoją aktywność ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. I fajnie, niechaj blogerzy-recenzenci też zostaną zauważeni, a przez taką działalność można nieźle się rozwijać. Bo kultura to także książki, a książki to także nasza działka, więc inicjatywa jak najbardziej świetna:) Będę śledzić na pewno :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję!:D Realizujesz się, ostatnio nawet widziałam (poznałam po e-mailu;P), że dwie Twoje recenzje zostały nagrodzone w konkursie organizowanym na stronie Matras.pl :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha dziękuję, jakoś tak wychodzi, że mnie nagradzają w tych konkursach ;P

   Usuń
 7. Gratuluję patronatu. Już jakiś czas temu słyszałam o tej akcji, ale mieszkam na wsi i niezbyt często uczestniczę w takich imprezach, więc raczej nie wezmę udziału :/

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawy portal, na pewno zajrzę :)

  OdpowiedzUsuń