27 mar 2015

0

!Top5 Książek, które ryją banię


Na świecie powstały pewne książki, które nie wiadomo jak traktować. Tak naprawdę nie wiemy czy autor pisząc takiego potworka był w pełni świadomy swoich czynów i wiedział, co dokładnie robi. Co dziwniejsze, im starsza i im bardziej pokręcona książka, tym jest ona droższa. Może to nie powinno dziwić, jednak pewne tytuły, które zaraz przedstawię spowodują, że otworzycie buźki ze zdziwienia. Nie chcę przedstawić Wam tylko okładek, chciałem jak najwierniej przetłumaczyć blurba i oddać Wam sens istnienia takich dzieł. Tak moi Drodzy, nadszedł dwudziesty siódmy dzień miesiąca, więc czas na kolejny ranking !Top5 - tym razem zabieram Was na wycieczkę do literackich odmętów dziwactw i pewnych szaleństw, które mają swoje odzwierciedlenie w papierowych cegiełkach, Zapraszam!
Powiedzmy, że jest sobie koń. Jaki jest koń każdy widzi. Od zarania dziejów były wykorzystywane przez ludzi, czy to do pracy na roli, czy w zawodach jeździeckich. Książka The Big Book of Lebsian Horse Stories wydana w 2002 roku opowiada o prawdziwych problemach kobiet, które nie za bardzo wiedzą jak mają ulokować swoje uczucia. Tak, mamy tutaj bohaterkę powracająca z I Wojny Światowej, której zbrzydli ci wszyscy brudni i chamscy faceci i zaczyna czuć coś do otaczających ją kobiet. Jednocześnie ma swojego konia, którego również bardzo kocha i stoi między młotem, a kowadłem. Najgorzej robi się, gdy jej koń okazuje się być facetem. Książka zawiera kilka takich opowiadań, w momencie wydania kosztowała około 14 dolców, teraz na amazonie można nabyć jej papierową wersję za 41 zielonych.


Dosłowny tytuł to Kozy domowe i badania cytologiczne. Książka, o zgrozo wydana w 2012 roku, jednak dzięki niesamowitej ilustracji wygląda jakby miała około 20 lat. O czym ona jest? Zawiera 101 krótkich opowiadań i anegdot, które przybliżają zwykłym ludziom pracę lekarza - dzięki niej stają się oni ciut bardziej ludzcy. Nie chcę jej oceniać, a z recenzji na Goodreads wynika, że książka jest fantastyczna! Autorka z dużą dozą humoru podchodzi do pracy lekarzy, dzięki czemu jej czytelnicy postrzegają ten zawód nie tylko jako niezwykle ciężki i frustrujący, ale i pełen śmiesznych sytuacji. Nie wiem, naprawdę nie wiem co o tym myśleć. Do kupienia za 15 dolarów.
No dobra, to jest praktyczny poradnik, jak zostać potentatem pierogów i dawać tysiące miejsc pracy dla biednych bezrobotnych. Z opisu wynika, że nie jest to byle jaka książka, w której będą same ogólniki i nic nie znaczące porady, które nie przygotują cię do przyszłej pracy. To rzetelny poradnik, który pokaże co zrobić i jak się przygotować do pracy! Jak napisać CV (!) do takiej firmy, jak zostać jej pracownikiem, jak założyć własną, jakie studia wybrać! To kompletne kompendium dla wszystkich tych, którzy swoją przyszłość widzą w PIEROGACH! Nie ma się co śmiać! Zastanawiam się czy sobie coś takiego kupić, bo pierogi to przyszłość świata! Papierowa wersja praktycznie nieosiągalna (wydana w 2012 roku), ebook do kupienia za około 12 dolarów.Czy muszę tłumaczyć o czym jest ta książka? Na okładce mamy wesołego brodacza, który robi swoją własną zabawkę, obok mamy ilustrację taśmy, jakiejś puszki i arbuza z dziurą - ktoś wie po co on ma tą dziurę? Autor książki zapewnia, że ilustracje zawarte w książce są proste, projekty przedstawiane krok po kroku, tak że nawet początkujący dadzą sobie z nimi radę. Najbardziej jednak zadziwił mnie początkowe zdania z opisu książki - This title allows you to take pleasure into your own hands. To get your creative juices flowing, there are 50 quick and easy do-it-yourself projects. Książka wydana w 2007 roku, praktycznie już niedostępna, jej cena wynosiła około 15 dolarów.Coś dla miłośników kotów, czyli jak rozpoznać czy Twój pupil jest gejem! 25 sytuacji, opatrzone zabawnymi ilustracjami, które naprawdę dają do myślenia. Po lekturze tej książki zaczniesz uważniej obserwować swojego kocura, i być może zdasz sobie sprawę, że brakuje mu kolegi do zabaw! Do wszystkiego trzeba podejść z należytym dystansem, jednak w tym wszystkim może tkwić ziarnko prawdy. Książka wydana w 2004 roku, to swoista kontynuacja części pierwszej. Domyślacie się jej tytułu? Taaak, moi Drodzy! Pierwsza część opowiada jak rozpoznać czy Twój pies jest gejem, przy czym ta o kocie została bestsellerem amazonu w 2014 roku :) Do kupienia za parę zielonych.
Pamiętajcie, że z chęcią poczytam o Waszych przykładach dziwnych książek, które nie wiadomo jak powstały. Wpisując odpowiednią frazę w wujka google znajdziecie o wiele więcej takich dziwacznych przykładów - moim ulubionym jest ta o pierogach i koniach - nie pytajcie czemu. 

0 komentarze:

Prześlij komentarz