13 lip 2015

0

Kamil sztukuje #9 Obrazy stworzone przez sztuczną inteligencję


Mogliście o tym przeczytać chwilę temu. Sztuczna inteligencja została zaprojektowana w taki sposób, by mogła narysować dowolny rysunek, tak jakby miała własną wyobraźnię. Jeśli jesteście ciekawi w jaki sposób coś takiego działa, jak sztuczna inteligencja może przedstawić naszą rzeczywistość, zapraszam na ósmą już odsłonę wspólnego sztukowania!Sztuczna inteligencja to chmura neuronowa, pracownicy przesłali jej zdjęcie. Następnie sztuczna inteligencja miała znaleźć na nim najważniejszy element i w jakiś sposób go zaznaczyć, czyli uwypuklić, choćby wkomponowując do obrazu kolejne tego typu obiekty znalezione w swej bazie fotografii. W innych przypadkach mówiono inteligencji, by skupiła się na jednym, konkretnym przedmiocie.. Później zmodyfikowane już zdjęcie przechodziło ponownie proces uwypuklania jeszcze kilkadziesiąt razy.

Algorytm sprawnie łączy ze sobą różne elementy w spójną całość. W niektórych przypadkach wykazuje niebywałą pomysłowość i kreatywność - jego obrazy są naprawdę niebywałe i bardzo interesujące.

Co ciekawe sieć neuronowa potrafi odnajdywać znane jej wzory w kompletnie innych obiektach. Na zdjęciu chmur, wykazując się ciekawą inwencją odnalazła kształty zwierząt. I w ten oto sposób, stworzyła obraz przedstawiający chmury i zupełnie abstrakcyjne stworzenia, takie jak ślimak z głową psa. Ciekawe, prawda? :D Poniżej znajdziecie kilka jej wytworów, pozostawiam je, Waszej ocenie.

Pamiętajcie tylko, że nie jest to proces, który dąży do ujednolicenia świadomości maszyny - takie obrazki możecie oglądać w filmach sci-fi. Taka sytuacja nie ma miejsca, naukowcy chcą pokazać proces rozwijania algorytmu.


0 komentarze:

Prześlij komentarz