20 paź 2014

0

Literacki debiut "SUDAZ - Twoje oczy mówią wszystko" Aleksandry Zimnik


W Polsce coraz trudniej wydać książkę. Mówię tutaj o debiutantach, którzy próbują swoich sił w pisarstwie. Jedni powinni trzymać się od tego z daleka, ale ą tacy ludzie, których talent po prosu się marnuje i to im powinny wydawnictwa płacić, a nie na odwrót. W takiej sytuacji znalazła się 24-letnia Aleksandra Zimnik, debiutantka, która napisała swoją pierwszą powieść SUDAZ - Twoje oczy mówią wszystko. Jak to zwykle bywa, pojawiły się zainteresowane wydawnictwa, by taką książkę wydać, jednak JAK TO ZWYKLE BYWA, istnieje pewien haczyk. Pani Aleksandra musi dofinansować swoje dzieło, by mogło zostać wydane, a kwota ta do najmniejszych nie należy. Chciałoby się zapytać Pomożecie?! jednak najpierw wypada przybliżyć Wam postać autorki jak i jej pomysłu.

Aleksandra Zimnik (ur. 08.01.1990 r. w Myszkowie), absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na wydziale filologicznym. Kobieta o wielu zainteresowaniach, wielu pasjach, która była m.in. przedsiębiorcą, stażystką w TVP Katowice, copywriterem, specjalistką ds. marketingu i mediów społecznościowych. Ponadto wolontariusz udzielający się w takich akcjach dobroczynnych, jak Szlachetna Paczka stowarzyszenia Wiosna. Zaczytana w fantastyce, thrillerach i kryminałach. Zakochana w Islandii. Szczęśliwa żona i właścicielka dwóch kotów.

O czym jest ta książka? Autorka odpowiada:

"Sudaz jest książką fantastyczno-przygodową skierowaną zarówno do młodzieży, jak i do dorosłych czytelników. Książka powstała z pragnienia wyrwania się z rzeczywistości i stworzenia innego, nierealistycznego świata. Pisałam ją w chwili, gdy byłam "przykuta" do łóżka i tylko z pomocą własnej wyobraźni mogłam teleportować się w inny świat. Sudaz przełamuje schematy i bazuje na postaciach całkiem nowych w literaturze, z którymi dotychczas czytelnicy jeszcze nie mieli okazji się spotkać. Przygody Laury, Nadii i Igora sprawią, że czytelnik będzie mógł choć na chwilę zapomnieć o życiu rzeczywistym i przenieść się w magiczny świat Gravidosu.

Książka wydana w druku będzie liczyła około 350 stron (241 komputeropisu). Aktualnie piszę już drugą część, a docelowo chciałabym, żeby Sudaz był trylogią, mam bowiem w zanadrzu mnóstwo pomysłów na dalsze przygody postaci. Bardzo zżyłam się z bohaterami powieści, nieraz się na nich denerwowałam albo - co gorsza - złościłam na samą siebie, że tak pokrętnie pokierowałam ich losami. Bo w książce dużo się dzieje, oj dzieje się! Dzięki podróży, w jaką zaangażuje się główna bohaterka Laura, będziecie mogli poznać takie istoty, jak: birater, Excogitator czy swetorianie. Dowiecie się, z jakimi skutkami ubocznymi związane są zabiegi kwinthibernacji czy askuriacji. Odwiedzicie takie miejsca, jak: Dossabra, Grota Smoka, Instatrtus czy Sudor. Dowiecie się kim są i czego chcą Annuis, Bimus i Tribus.

Tekst porusza tematy egzystencjalne, zawiera wątki miłosne i przygodowe. Sudaz mówi o wzlotach i upadkach, o walce z samym sobą, o trudnościach wynikających z odmienności, o zaufaniu, o siostrzanej miłości, o stracie rodziców, o przełamywaniu własnych słabości."

Wiecie, że uwielbiam fantastykę i mógłbym czytać takie książki nawet i codziennie. To naprawdę niezwykłe uczucie móc zatopić się w innym świecie, oderwać się od rzeczywistości i choć na chwilę zapomnieć o tym co nas otacza. Pani Aleksandra potrzebuje przynajmniej 6000 złotówek, by móc spełnić swoje marzenia, a w dobie cyfryzacji wszystkiego, taka informacja może trafić do każdego z nas, ba! każdy może taki projekt wspomóc. Mamy jeszcze ponad miesiąc by pomóc i mam nadzieję, że tak jak ja, wspomożecie tą inicjatywę choćby symboliczną złotówką. Zachęcam do udziału!

Kilka przydatnych linków:

Tutaj znajdziecie wszystkie potrzebne informacje i fragment pierwszego rozdziału :)


0 komentarze:

Prześlij komentarz