18 paź 2014

0

Kamil pisze #13 Kilka porad dla przybywających na 18. Targi Książki w Krakowie


W czwartek zaczną się 18. Targi Książki w Krakowie. Wiem, news nie na miejscu jednak mam dla Was kilka rad i informacji, na które warto zwrócić swoją uwagę. Organizatorzy chwalą się, że będą to największe targi w kraju i dobrze! Nowa hala EXPO jest, trzeba wykorzystać jej potencjał! Gigantyczna liczba wystawców, również tych spoza polskich granic, ogromna liczba nazwisk autorów - aż żal, że nie będziemy mogli spotkać ich wszystkich :) Dla nas, jako totalnych maniaków z bzikiem na punkcie książek, targi mogłyby trwać cały rok, niestety będziemy mogli w nich uczestniczyć tylko 4 dni (!) jednak ja żyję nimi już od kilku tygodni, a lista książek, które ze sobą zabiorę i kupię, spotkań z autorami już dawno znajduje się w portfelu. Czasem ją wyciągnę i przeczytam, żeby poczuć, choć na chwilę magię tego wydarzenia.


Mieszkam w Krakowie już chwilę czasu, jednak nie uważam się za pełnoprawnego Krakusa, jednak znam to miasto dość dobrze i wiem czego można się po nim spodziewać :P Remonty torowisk, jezdni, rond i tego typu rzeczy trwają w najlepsze, zamiast zacząć je z początkiem wakacji, władze i ZIKiT postanowili, że walną sobie utrudnienia na wrzesień, tak żeby nie zdążyć na październik, kiedy to rzesza studentów zalewa Kraków. Z Dworca Głównego nie dojedziecie bezpośrednio na miejsce targów. Najlepiej wybrać linię 4, 10 lub 52 i na przystanku Stella Sawickiego przesiąść się na 178, na Nowohucką. Ba! Można nawet 14 dojechać do Dąbia, przesiąść się na 714 i dojechać do M1, tylko że później trzeba więcej przejść piechotomobilem na targi. Wszystkie informacje i trasy możecie zobaczyć na portalu www.jakdojade.pl.

Organizatorzy chyba zdali sobie sprawę, że spora część osób nie będzie wiedziała jak dojechać na targi, więc uruchomili specjalną linię, a raczej autobus, który z Dworca zawiezie Was prosto na halę EXPO. Cztery złotówki polskie to wcale nie tak drogo, zwłaszcza, że za MPK zapłacicie trzy krążki plus osiem dziesięciogroszówek.. Więc chyba nie jest tak źle? Rozkład targowego busa do znalezienia na stronie targów :D

Jeśli jesteś blogerem, to nie może Ciebie zabraknąć na naszym spotkaniu, które odbędzie się 25.10 w sobotę między godziną 13, a 14 w sali Wiedeń A - wtedy też poznamy zwycięzcę tegorocznej ebuki (pierwotnie wręczenie nagród miało odbyć się w piątek, jednak taka forma bardziej odpowiada, przynajmniej mi). Jestem bardzo ciekawy tego spotkania, bo to coś nowego i w końcu ktoś o nas pamięta, co tu by nie mówić, na naszym święcie! Przecież książka to my!

Będę obecny we wszystkie dni tego wydarzenia i będę krążył między stoiskami, więc na pewno mnie znajdziecie. We wszystkie książki, które chcę kupić zaopatrzę się w pierwszy dzień targów, chyba że na łikend będą przewidziane jakieś dodatkowe promocje :P Od ulicy Galicyjskiej, na której znajduje się hala mieszkam tylko 3 przystanki autobusowe, więc jakby ktoś nie miał siły unieść sterty książek lub miał ochotę na herbatę to zapraszam, biedny student herbatę ma, ba! cukier się znajdzie! NAWET KAWA!

Hala jest naprawdę duża i lepiej wydrukować sobie jej plan. Naprawdę się przyda i znacząco skróci Wasze poszukiwania stoisk ulubionych wydawców. Wszystko zostało tak zorganizowane, że nie powinno być problemu z przepływem ludziów kochających książki, których spodziewam się naprawdę sporą liczbę. Rok temu było totalne szaleństwo i mam nadzieję, że w tym pobijemy rekord :D No i oczywiście warto zapisać sobie miejsce i godziny spotkań z autorami oraz panele na których chcemy być. Wybór jest naprawdę ogromny i aż głowa może rozboleć od możliwości wyboru!

Czekam na targi już od hoho! Jak już wspomniałem, jestem niezwykle podekscytowany - to moje pierwsze targi jako bloger :) Oprócz książek jestem ciekawy też Was! Znamy się wirtualnie, jednak jak to będzie pogadać na żywo? Mam nadzieję, że zdołam zamienić parę słów z kilkoma z Was. Trzymajcie się ciepło i przybywajcie na targi! Warto! Do zobaczenia!

Byłbym zapomniał! Wybieracie się na Potargowe spotkanie Blogerów? Odbędzie się ono w sobotę, na Kazimierzu, w bardzo przyjemnym i ciekawym lokalu :D Po więcej szczegółów zapraszam TUTAJ

0 komentarze:

Prześlij komentarz