9 cze 2015

0

Kamil gra #20 Arkana Miłości, czyli erotyczna gra dla każdego


Gry dla par, te o zabarwieniu erotycznym są ewenementem na rynku planszówek. Często jesteśmy zalewni typowym badziewiem, które w swoim założeni mają rozpalać kochanków, by zapewnić im w późniejszej fazie niesamowite przeżycia. W praniu wychodzi jednak na to, że klimatu w tym zero, jakość wykonania nie zachwyca, a sama mechanika jest zwyczajnie nudna. A co powiecie, gdy zaproponuję Wam grę świetnie zbilansowaną, która faktycznie nastraja i wzbudza wiele, ale to wiele emocji? Takie właśnie są "Arkana miłości", gra karciana, w której Twoim zadaniem jest rozebranie Twojego partnera.

Cel gry jest prosty - musisz rozebrać swojego partnera i zagrać unikatową, jedyną kartę w talii - "Arkana miłości" wtedy możecie oddać się sobie, uprzednio rozpaleni do granic możliwości. Oczywiście, jedna z osób może nie wytrzymać do końca gry i przegrać, a wtedy ta druga osoba może zrobić z nią na co tylko ma ochotę. To dodatkowy smaczek rywalizacji, który czyni całą rozgrywkę jeszcze bardziej podniecającą.


Cała gra mieści się w standardowym pudełku na karty, a w środku znajdziemy treściwą i krótką recenzję, która wyjaśnia w bardzo prosty sposób wszystkie zasady i niejasności. Samych kart mamy 55 i trzeba już teraz zaznaczyć, że jest to bardzo dobrze wykonana robota przez wydawnictwo Let's Play - karty są utrzymane w jednakowej, czarno-szarej tonacji, która nastraja graczy już na początku gry. Każda z kart przedstawia zmysłowy akt lub innego rodzaju fotografię, jednak ich cel jest jeden - zachwycić współzawodników, nastroić ich przed samą grą i wzbudzić bardzo pozytywne emocje.

Karty dzielą się na na kilka typów:
- Arkana - po zagraniu tej karty, Twój partner zrzuca z siebie od 1 do 3 rzeczy, a Ty dobierasz tyle kart ile ciuchów zostało zdjętych
- Akcje - intrygujące pieszczoty, które mają rozgrzać jednego z partnerów, w taki sposób, by ten w eksplozji emocji poddał grę
- Wyzwania - najciekawsze karty w całej grze, które rozpalają kochanków do czerwoności i pokazują, że pieszczoty nie ograniczają się do zwykłych pocałunków
- Kontrakcje - ich zadaniem jest zneutralizować lub odwrócić działanie wyłożonej karty w taki sposób, by to nasz partner mógł wykonać określone zadanie
- Akcje specjalne - odważniejsza wersja kart Akcji, ciekawe zastosowanie, gdy na ręce nie mamy zbyt odważnych kart


Wszystkie karty są podzielone na 3 poziomy trudności, oznaczone jedną do trzech lilii. Poziom najłatwiejszy jest skierowany do głównie do grup bliskich przyjaciół, którzy chcą pobawić się w nieangażujący flirt. Drugi poziom to już akcje i zadania o charakterze erotycznym, najlepiej sprawdzające się dla par lub kochanków. Trzeci poziom to już prawdziwe zadania nasycone erotyzmem, w taki sposób, by zapewnić graczom niezapomniane przeżycia, w pewien sposób imitujące grę wstępną. Muszę przyznać, że to właśnie ten trzeci poziom stanowi główną siłę tej gry - odważne zadania i akcje powodują, że gracze stają się bardziej otwarci i chcą spróbować czegoś nowego.

Jeśli chcecie zagrać w "Arkana miłości" serdecznie polecam Wam uprzednio stworzyć nastrojowy i niepowtarzalny klimat. Wtedy gra nabierze dodatkowych smaczków. Ustalcie wcześniej ile ubrań macie na sobie, czy biżuteria to też ubranie i zacznijcie grać. "Arkana miłości" idealnie nadaje się dla par z ciut dłuższym stażem, które chcą spróbować czegoś nowego. My bawiliśmy się świetnie, postanowiliśmy, że wytrwamy do końca, choć było naprawdę ciężko - karty są bardzo dobrze zbilansowane, jest ich odpowiednia ilość, a wzbudzane przez nie emocje są niepowtarzalne. Polecenia na kartach są jasno sprecyzowane, ale to tylko od Was zależy jak je wykonacie i jak długo będzie to trwało - pamiętajcie, to jest gra dla dwojga, niezwykle wymagająca, wprawiająca w ciekawy nastrój i..


Potrafiąca przekroczyć wszelkie granice, przed którymi hamujemy w codziennych, łóżkowych igraszkach - "Arkana miłości" zawiera ciekawe miłosne eksperymenty, jednak na tyle przyzwoite, że nie wpadają w kontrowersje. Wystarczy chwila gry, by każdy się otworzył i chciał spróbować czegoś nowego. Gra wymaga skupienia, jednak z czasem odchodzi ono w zapomnienie, bo jak można być skupionym, w emocjonalnym szale? "Arkana miłości" to całkowite nowe i intrygujące doświadczenie, które wyzwala dawno skrywane emocje i powoduje, że miłosne uniesienia nabiorą dodatkowych kolorów.

Mogę śmiało powiedzieć, że "Arkana miłości" jest jedną z najlepszych gier erotycznych na naszym rynku - każdy kto chcę doświadczyć czegoś nowego, spróbować przełamać pewne granice powinien zaopatrzyć się w tą grę. Każda rozgrywka to ciekawy sposób na umilenie sobie wieczoru, 55 kart świadczą o regrywalności gry, a przecież o to w tego typu grze chodzi. To nie może być jednorazowe doświadczenie - "Arkana miłości" proponuje niezwykle ciekawe pomysły na urozmaicenie życia par czy kochanków, nie bawiąc się w społeczne konwenanse, pokazując, że Wasze życie intymne może nabrać dodatkowego smaczku. Polecam i zachęcam do kupna tej gry - nie będziecie czuć rozczarowania, a poszczególne rozgrywki zapamiętacie na dłuugi czas.

Za udostępnienie gry serdecznie dziękuję

http://letsplaygames.pl/

Wydawnictwo
Let's Play

Data wydania
2013

Sugerowana sena detaliczna
35 zł

Ocena
6/7

0 komentarze:

Prześlij komentarz